Brand in een wooncomplex

Brand, dat overkomt mij toch niet?

  • 6 januari 2021

Brand komt vaker voor dan u denkt. In 2019 waren er ongeveer 11 branden per 1000 huishoudens. Belangrijke oorzaken van woningbranden zijn een kapot of slecht werkend apparaat en kortsluiting. Maar ook het ouder worden speelt een rol. Zo merken ouderen soms een beginnende brand minder op vanwege gehoor-, zicht- en reukverlies. Soms zijn ouderen minder mobiel en kunnen daardoor minder snel vluchten. 

Rookmelders redden levens

Het is belangrijk om een brand zo vroeg mogelijk te ontdekken. Een goed werkende rookmelder is daarbij heel belangrijk. Op dit moment heeft 70% van de huishoudens een rookmelder. Maar slecht 35% van die rookmelders werkt goed én hangt op de juiste plaats. Het is dus belangrijk om rookmelders op te hangen, ze goed te onderhouden en te vervangen als dat nodig is. Want goed geplaatste en werkende rookmelders redden levens!

Wist u dat…

  • u niets ruikt als u slaapt, dus ook geen rook
  • een rookmelder u wakker maakt en ervoor zorgt dat u tijd hebt om te vluchten!
  • rookmelders te koop zijn in alle doe-het-zelfzaken en bouwmarkten.
  • een rookmelder binnen 1 minuut geplaatst is.
  • rookmelders niet zomaar afgaan als u een sigaret rookt.
  • een rookmelder voor doven en slechthorenden in principe wordt vergoed door de zorgverzekeraar.

Maak van uw woning een brandveilige woning!

Er zijn verschillende manieren om de brandveiligheid in uw woning te vergroten.

  • Zorg dat de rookmelder goed hoorbaar is. Voor mensen die slecht horen is er een versterker beschikbaar. Daarnaast kunt u een trilplaat onder het bank- of hoofdkussen plaatsen, en een lichtflitser aanschaffen om te alarmeren.
  • U kunt een rookmelder met een gesproken alarm nemen, zodat u beter weet wat u moet doen. Sommige mensen weten soms niet meer wat ze moeten doen bij het horen van de piep. In veel gevallen worden gesproken alarmen vergoed door de zorgverzekeraar.
  • U kunt een rookmelder aanschaffen die de buren waarschuwt. Zij kunnen dan helpen met vluchten en hulpinstanties informeren.

Bron Provincie Overijssel

Dit bericht is geplaatst in Brandgevaar, CO gevaar, Risico, Veiligheid. Bookmark de permalink.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *