Brand veilig leven!

Onder de term Brandveilig Leven vallen tal van activiteiten om de veiligheid van mensen groter te maken.

Dit kunnen verschillende initiatieven zijn die het veiligheidsbewustzijn en de zelfredzaamheid van burgers vergroten, zoals voorlichting, rookmelder acties en brandveiligheidschecks. Als minimum-richtlijn dienen rookmelders tussen slaapvertrekken en mogelijke brandhaarden, zoals huiskamers en keukens, gemonteerd te worden.

 1. In gelijkvloerse woningen met één slaapvertrek dient een rookmelder zo dicht mogelijk bij de woonkamer in de gang geplaatst te worden. Om er zeker van te zijn dat het geluid van het alarm duidelijk in de slaapkamers te horen is, dient  de rookmelder maximaal 3 meter verwijderd van een slaapkamerdeur geplaatst te worden. Het is  dus mogelijk dat er meer dan één rookmelder geïnstalleerd dient te worden, speciaal als de gang  langer is dan 15 meter.
 2. Bij mijn VvE zijn er twee rookmelders geplaatst een bij deur keuken en een in slaapkamer, we hebben 10 jaars batterij melders geplaatst. Met het advies een CO melder te plaatsen in Centrale verwarming-ruimten.
 3. Onderhoud is gepland in het MJOP,
 4. Wordt uitgevoerd door VvE Bestuur wij vinden dit een veiligheidsitem voor alle bewoners.
 5. Welke als een gezamenlijk doel zien
 6. We verwachten wel van bewoners.
  1. Test uw rookmelder regelmatig,
  2. Gebruik batterij kaarsen.
  3. Rook niet in bed, of ruststoelen
  4. Vermijd losse snoeren.
  5. Houd afzuigkappen vetvrij.
  6. Maak wasdrogers filters na gebruik schoon.
  7. Gebruik uw elektrische deken alleen voor voor verwarmen.
  8. Gebruik geen losse elektrische kachels en zeker niet in nabijheid brandbare zaken.
  9. Is uw CV gecontroleerd door deskundige installateur.
  10. Laad geen batterijen op bij afwezigheid en gebruik opladers welke bij uw apparatuur wordt geleverd.
  11. Laptops gebruiken op harde ondergrond.

Dit bericht is geplaatst in Brandgevaar, CO gevaar, Veiligheid. Bookmark de permalink.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.