Zonnestroom, saldering na 2023 en de politiek?!

Energietransitie

Regio’s beloven wind- en zonneparken voor het klimaat, nu moet alleen de burger nog enthousiast worden.

Financiële aspecten salderen in regeerakkoord
In het regeerakkoord worden budgetten afgesproken. Er valt uit op te maken dat in 2020 méér geld zal worden uitgegeven aan de nieuwe terugleversubsidie dan dat de huidige salderingsregeling kost. Voor 2021 zijn kosten en de baten voor de regeling even groot. Voor die eerste twee jaren zal de verandering dus weinig invloed hebben op terugverdientijd van zonnepanelen. Bij onveranderd beleid kunnen de kosten van het salderen in 2035 oplopen naar 648 miljoen euro per jaar. Dat laatste wil de overheid voorkomen. Volgens de doorrekening van het CPB kunnen de kosten van de nieuwe regeling oplopen naar maximaal 300 miljoen euro per jaar.
Toch geen afbouw regeling saldering ?!? 2-2-2021.

Webmaster

Dit bericht is geplaatst in Overheid. Bookmark de permalink.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.