WOZ-waarde structureel te hoog !

26-02-2020

Tienduizenden eigenaren van appartementen ontvangen al jaren een te hoge WOZ-beschikking. Dit komt doordat de WOZ-waarde structureel te hoog wordt vastgesteld. Dit zeggen WOZ-bureau Previcus Vastgoed en Stichting VvE Belang die opkomt voor de belangen van Verenigingen van Eigenaars. De oorzaak van de te hoge WOZ-waarde is dat gemeenten het VvE-reservefonds ten onrechte optellen bij de woningwaarde. En hierdoor betalen de eigenaren te veel voor hun gemeentebelastingen: onroerendezaakbelasting, eigenwoningforfait en reinigingsheffing. Kees Oomen van Stichting VvE Belang zegt hierover in een uitzending van Kassa: “Wij vinden dat eigenaren van appartementen geen belasting in box 3 zouden moeten betalen voor het reservefonds. Omdat enerzijds de overheid je verplicht te sparen, op de VvE-rekening. En dan moet je daar ook nog eens belasting over betalen, terwijl je geen beschikking meer hebt over het geld. En dat de waarde van het reservefonds meetelt voor je WOZ past niet in het systeem dat de overheid gekozen heeft. De overheid heeft gezegd dat het spaargeld van de eigenaar is. Nou, dan hoort het niet bij de waarde van je woning. Als gemeentes dat dan toch doen, dan spreekt de overheid zich tegen.”

Dit bericht is geplaatst in Bestuur en leden, Overheid. Bookmark de permalink.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.