Voorbij de waan van de dag

Gepubliceerd 14 augustus 2018 ( laatst bijgewerkt 14 augustus 2018 )

In 2017 vielen in Nederland 28 dodelijke slachtoffers bij 27 woningbranden. Twee derde van de dodelijke slachtoffers was 61 jaar of ouder, een derde was zelfs ouder dan 80 jaar.

Door René Hagen

Bij zeker 25 procent van de branden waren brandbare bankstellen of matrassen de oorzaak. Deze cijfers zijn afkomstig uit wetenschappelijk onderzoek van de Brandweeracademie van het IFV. Toch zijn dit niet onderwerpen waarop momenteel de aandacht gevestigd wordt als het gaat om brandveiligheid. De publieke opinie maakt zich met name druk over mogelijke risico’s, en niet om bewezen risico’s waardoor jaarlijks, zo blijkt uit de statistieken, relatief veel (te voorkomen) slachtoffers vallen. Ik ben van mening dat we ons niet moeten laten leiden door de waan van de dag, maar door de inzichten uit (wetenschappelijk) onderzoek en casuïstiek.

Afbeeldingsresultaat voor brand

Dit bericht is geplaatst in Brandgevaar, CO gevaar, Veiligheid, Verzekering, Verzekert met de tags . Bookmark de permalink.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *